Ja byłem ciekaw i dlatego postanowiłem skorzystać z programu Temperature Guage Pro, który oprócz monitorowania temperatury poszczególnych elementów wraz powiadomieniami o ich przekroczeniu posiada również opcje Fan Boost, czyli uruchomienie maksymalnego chłodzenia naszego Mac’a.
Po uruchomieniu aplikacji przechodzimy do jej ustawień, a programie Temperature Guage Pro mamy:
•temperaturę,
•pasek menu,
•powiadomienia,
•ustawienia dot. uruchamiania aplikacji,
•logi,
•wentylator,
•aktualizacja.
W dziale temperatura mamy, czy chcemy mieć przedstawianą temperaturę w Celsjuszach, czy Fahrenheitach. Z jaką częstotliwością chcemy odświeżać dane dotyczące temperatury (od 1 sekundy do 1 minuty). Dodatek, który spowolni nasz komputer w momencie, gdy temperatura dysku zostanie przekroczona.
Pasek menu. Tutaj mamy do wyboru 3 temperatury, które zostaną przedstawione na pasku, oraz wielkość liter (dwa rodzaje do wyboru).
Powiadomienia. Wybieramy po przekroczeniu jakiej temperatury zostanie wyświetlony komunikat o przekroczeniu temperatury, oraz opcja dot. automatycznego uruchomienia trybu Boost, o którym przeczytacie więcej w kolejnym dziale.
Uruchamianie aplikacji. Dział z najmniejszą ilością zmian. Mamy tu opcję, czy chcemy automatycznie uruchamiać aplikację wraz ze startem systemu, oraz, czy chcemy, żeby ikona programu była widoczna na dock’u, czy nie.
Logi. Wszystkie informacje z temperatury, powiadomień, diagnostyki, oraz szybkości działania wentylatorków możemy zapisać w pliku.
Wentylator. Ustawiamy, czy chcemy automatycznie uruchamiać maksymalną moc wentylatora, po przekroczenia temperatury danego elementu. Do wyboru mamy uruchomienie maksymalnej szybkości wentylatora stopniowo lub natychmiast.
Aktualizacja. Dział jak sama nazwa wskazuje zawiera w sobie ustawienia dotyczące jak często program ma sprawdzać, czy jest nowsza wersja, oraz, czy ma przesyłać anonimowe informacje systemowe.
W sklepie Mac AppStore dostępna jest aplikacja Temperature Guage, która zawiera prawie to samo co wersja Pro z wyjątkiem diagnostyki dysku twardego. Wersja w AppStore kosztuje $4.99, natomiast wersja Pro, która można pobrać ze strony dewelopera kosztuje $9.99. Dodatkowo ze strony autora do której link jest TU możecie porać wersje testową tego programu, która działa dokładnie tak samo, jak płatna, ale możecie z niej korzystać tylko przez 3 dni.
[asa_item id=”467830521″ more_info_text=”open in App Store…”]