W dzisiejszych czasach wszystko się zmienia to co robiliśmy wcześniej na komputerze dziś z łatwością wykonamy na iPad’zie leżąc sobie wygodnie w łóżku. Programów do montowania filmów w AppStore jest coraz więcej, jedne bardziej rozbudowane inne mniej. Dziś przyjdzie nam się zmierzyć z Pinnacle Studio na iPada, które stworzyło studio Corel Inc.
Jak pamiętasz drogi czytelniku a jeśli nie to odsyłam do linku recenzowałem jakiś czas temu wersje na iPhone teraz pora na wersje dla iPada.
Dzięki Pinnacle Studio zmontujemy na iPadzie film wideo złożony z różnych elementów.
Pulpit podzielony jest na sekcje, w każdej znajduje się coś innego.
Z lewej strony znajduje się pole z miniaturami w których przyjrzymy się bliżej klipom wideo, fotką, nagraniom audio z iTunes oraz tymi co sami nagraliśmy za pomocą dyktafonu np. wewnątrz aplikacji, zobaczymy wzory efektów przejścia, plansze z tekstem. W tym miejscu wybierzemy interesujące nas treści.
Prawa strona służy do podglądu na większym ekranie i zatwierdzenia wybranych materiałów. Na niej też wyświetla się nasz gotowy projekt gdy damy play.
Poniżej znajdziemy tablice, na której układamy według uznania poszczególne fragmenty: zdjęcia efekty przejścia, napisy, dźwięki.
Po tym jak już stworzymy nasze dzieło istnieje opcja zobaczenia go na pełnym ekranie.
Dla zainteresowanych mamy też możliwość dzielenia się wprost z aplikacji na portalach społecznościowych takich jak: YouTube, Facebook lub innym jeśli mamy takowy zainstalowany na iPadzie wybierając “Other App”. Jest też Vime ale by uzyskać dostęp musimy dodatkowo zapłacić.
Dla tych co chcą zapisać w rolce aparatu też nie ma problemu.
Mamy również dostęp do chmur: Box za darmo, oraz Microsoft OneDrive, Dropbox, Google Drive za opłatą.
W ustawieniach zdefiniujemy:
– czas wyświetlania się zdjęcia, tytułu, przejścia między jednym a drugim obrazem,
– głośność,
– podgląd obrazu w jakiej rozdzielczości ma być,
– ilość klatek na sekundę.
Plusy:
– wygoda tworzenia na iPadzie dużo większa,
– zapis w rozdzielczości HD 1080, 60 klatek na sekundę, dźwięku 48KHz.
– dodawanie do trzech ścieżek dźwiękowych, odtwarzanych jednocześnie,
– 18 krojów czcionek,
– 16 efektów przejścia,
– gotowe tematy,
– import stworzonych wcześniej projektów na iPhone,
– możliwość przycinania nagrania lub klipu wideo nawet o poszczególne klatki,
– łatwość obsługi,
– tutoriale odtwarzane wewnątrz aplikacji.
Minusy:
– liczne mikropłatności wewnątrz aplikacji począwszy od dostępu do pozostałych chmur a skończywszy na dodatkowych tematach.
– oddzielna wersja na iPhone i iPada.
Podsumowanie:Polecam wszystkim tym, którzy cenią sobie wygodę pracy na iPadzie bardziej niż na iPhone oraz chcą skorzystać z innych chmur gdyż wersja dla iPhone wspiera tylko Box, mają sporo zdjęć lub filmów i chcą z nich stworzyć wirtualne prezentacje a do tego dysponują sporą dozą wolnego czasu by przetestować wszystkie możliwe kompilacje efektów.
[asa_item id=”552100086″ more_info_text=”open in App Store…”]