
Picture in picture dla nowego iPad’a, więc dlaczego również nie dla Mac’a? Zobacz, jak uruchomić tryb picture in picture na Mac’u.
Wraz z iOS 9 nowe iPady dostały wsparcie Split View oraz te najnowsze funkcję PiP (picture in picture) i o tym ostatnim dzisiaj będzie mowa. Split View pojawił się na Mac’a wraz z systemem El Capitan, ale o trybie PiP nic nie mówiono. Po kilku minutach zabawy na iPadzie z tym trybem stwierdziłem, że fajnie by było mieć również coś takiego na Mac’a. Wcześniej do tego typu spraw używałem iPad’a z włączoną aplikacja Duet (kliknij, aby przeczytać recenzje).
Po kilku minutach znalazłem idealny program do swoich potrzeb, Helium. Aplikację tą możecie pobrać za darmo z AppStore (link na końcu publikacji).
W aplikacji Helium możecie uruchomić dowolny film w trybie PiP z adresu URL lub też z dysku. Wielkość okienka możecie dowolnie zmieniać dla najlepszego indywidualnego wyglądu, a także możemy wybrać przejrzystość naszego okienka. Wszystko działa szybko i sprawnie bez lagów.
Zobacz, jak Helium działa na filmie poniżej. Miłego oglądania!
Poniżej wszystkie informacje o aplikacji wraz z linkiem do Mac AppStore. Produkt na dzień pisania recenzji jest dostępny za darmo!
[asa_item id=”1054607607″ more_info_text=”open in App Store…”]
