Wraz z pojawieniem się iOS 8 Apple dało nam możliwość korzystania z widget’ów dzięki, którym korzystanie z aplikacji bez odblokowania ekranu stało się jeszcze wygodniejsze a wraz z pojawieniem się iOS 10 widget’y nabrały zupełnie nowego wyglądu. Dziś mam okazje zaprezentować aplikacje Magic Launcher Pro – Launch anything instantly from the Today Widget studia Roxwin Vietnam Technologies Company Limited która ma za zadanie pomóc nam usprawnić korzystanie z naszego iUrządzenia byśmy wszystkie potrzebne aplikacje i nie tylko mieli zaraz pod ręką bez konieczności odblokowywania ekranu.
Program został podzielony na kilka tak jakby sekcji: Magic Applications, Magic Calendar, Magic Contacts, Magic Entertainment, Magic Launcher, Magic Launcher 2 i 3.
W Magic Applications dodamy skróty aplikacji oraz odnośniki do stron internetowych z których najczęściej korzystamy dzięki temu nie będziemy musieli ich szukać, ta opcja przydaje się kiedy mamy bardzo dużo programów a nie mamy tyle czasu by szukać gdzie w danym momencie mamy właśnie ten z którego chcemy skorzystać. Wystarczy wtedy tylko wcześniej dodać potrzebny a później dotknąć ikonki i już zostaniemy przeniesieni właśnie do niego.
Jeśli jakieś aplikacji nie ma na liście zawsze sami możemy stworzyć do niej skrót. Przyznam szczerze, że nie wiem jak tego dokonać i zostawię to dla Ciebie jeśli wiesz czekam na informację w komentarzu.
Magic Calendar tutaj uzyskujemy podgląd kalendarza od nas zależy czy będzie przedstawiony cały miesiąc a może tylko tydzień. W tym miejscu brakuje mi jednak informacji o tym kto ma urodziny lub by wyświetlało się inne powiadomienie chociażby w postaci kolorowej kropki bym wiedział, że w danym dniu ma miejsce interesujące mnie wydarzenie.
Magic Contacts po wybraniu ulubionych kontaktów z tego miejsca będziemy mogli wybrać kontakt i szybko się z nim skontaktować czy to dzwoniąc w standardowy sposób, FaceTime, FaceAudio, wysyłając wiadomość tekstową lub maila. Bardzo fajna sprawa i naprawdę ułatwia życie, w sytuacji kiedy mamy zapisane kilka numerów dla jednego kontaktu musimy wybrać interesujący nas numer.
Magic Entertainmen tutaj dodamy skróty najczęściej wykorzystywanych funkcji znajdujących się w systemowych Ustawieniach. Z tego poziomu przejdziemy do Ustawień odpowiedzialnych za: uruchomienie: WiFi, Bluetooth, trybu samolotowego, włączeniu trybu oszczędzania baterii i innych ważnych ustawień systemowych. Dzięki tej opcji nie będziemy musieli się przedzierać za każdym razem przez systemowe ustawienia w poszukiwaniu na przykład zmiany dzwonka lub włączenia danych sieci komórkowej. W tym miejscu nie dodamy żadnych aplikacji, które są dostępne w AppStore.
Magic Launcher, Magic Launcher 2 i 3 tutaj dodamy skrót do naszych aplikacje które chcemy by mieć zawsze pod ręką. Z tego miejsca zobaczymy ile procent baterii nam zostało, ile wolnej przestrzeni mamy na dysku, usuniemy wszystkie screeny z naszej biblioteki, uruchomimy latarkę, wyszukamy skopiowane słowo, zobaczymy jaka jest pogoda oraz godzina dla wybranej miejscowości. Znajdują się tutaj aplikacje, które są niejako wbudowane w aplikację. Muszę przyznać, że bardzo mi się spodobały i warto dodać te z których najczęściej chcemy korzysta jak na przykład informacja o tym ile megabajtów danych ściągnęliśmy z sieci czy to przez WiFi lub transfer danych. A kompas który z zablokowanego ekranu całkiem sprawnie pokazuje północ też jest całkiem OK. Co ciekawe nie dodamy tutaj swoich aplikacji tylko jesteśmy zmuszeni do skorzystania z tych, które zaproponował nam producent Magic Launcher Pro
Oczywiście nazwy przedstawione prze ze mnie są takie jak oryginalnie znajdują się w Magic Launcher Pro w ustawieniach możemy sobie zmienić ich nazwę jeśli tylko mamy taką potrzebę.
Jeśli chcemy dodamy także tapetę ale wyświetla się ona tylko w głównej aplikacji i nie zobaczymy jej z poziomu widgetu.
Dla tych którzy chcą mieć zaokrąglone ikonki też nie ma z tym problemu wystarczy tylko z poziomu ustawień zmienić ich wygląd. Warto podkreślić, że te ustawienie może być oddzielne dla każdej sekcji inne i tak na przykład dla Magic Applications możemy zrobić całkiem malutkie i zaokrąglone a już dla Magic Launcher dużo większe i prostokątne.
Warto podkreślić, że Magic Launcher Pro działa na iOS 10 i to całkiem dobrze jedynie deweloper musiałby poprawić otwieranie aplikacji systemowych bo niestety mimo odpowiednich skrótów po wybraniu interesującej ikonki nie zostaniemy przeniesieni do niej. Mam nadzieje, że doczekamy się odpowiedniej aktualizacji, która naprawi ten problem, co istotne w iOS 9 działa poprawnie.
Zdarza się czasami, że aplikacja potrafi się zamrozić i nie działać na polecenia w iOS 9 wtedy trzeba ją zamknąć i uruchomić jeszcze raz. Jeśli pozwolimy na to by korzystała z naszego położenia oraz dodamy całkiem sporą liczbę dodatków musimy liczyć się z tym, że nasza bateria zacznie się szybko rozładowywać.
Podsumowując polecam wszystkim, którzy mają sporo aplikacji i gubią się gdzie w danym momencie znajduje się właśnie ta, którą chcieli by użyć. Magic Launcher Pro ułatwia życie i jest jednym z tych programów które warto mieć na swoim iUrządzeniu sam korzystam z niego a dzięki wsparciu dla ekranów 3D jego możliwości są jeszcze większe. Warto wspomnieć również o tym, że Magic Launcher Pro zapisuje wszystkie nasze ustawienia w iCloud dzięki czemu nawet po zmianie iUrządzenia mamy szansę, że nasza wcześniejsza personalizacja nie zostanie utracona a tym samym nie będziemy musieli wprowadzać wszystkiego kolejny raz.
[asa_item id=”1121523480″ more_info_text=”open in App Store…”]