Na samym początku uruchamiamy iTunes. Następnie przechodzimy do zakładki AppStore. Tutaj na samym dole mamy okrągłą ikonę z flagą danego kraju dla którego dedykowany jest ten sklep. Standardowo będziecie mieli ustawioną flagę polski. Musimy najechać na flagę oraz kliknąć. Po tej czynności uruchomi nam się wybór z jakiego sklepu chcemy skorzystać. Ustawiamy tu Stany Zjednoczone.
Następnie próbujemy pobrać jakąś bezpłatną aplikację. Program standardowo poinformuje Nas, że nie jesteśmy zalogowani. W tym okienku klikamy załóż nowe konto i przechodzimy do kolejnego okna.
Teraz tylko czytamy regulamin, a następnie go akceptujemy (chyba, że się z jakimś punktem regulaminu nie zgadzacie to w takim wypadku nie możecie założyć konta) i przechodzimy dalej.
Teraz czas na wpisanie swoich podstawowych danych, e-mail’a etc.
Następnie uzupełniamy swoje konto o informacje dotyczące płatności. Jeżeli nie macie konta w Amerykańskim banku to polecam Wam zaznaczyć none (konto możecie doładować specjalną kartą podarunkową). Uzupełniacie swoje dane, oraz wpisujecie adres pocztowy. Jeżeli mieszkacie w Nowym Jorku to wpisujecie kod 10001 natomiast, jeżeli mieszkacie w stanie Oregon to podajecie 97045. W zależności od stanu musicie doliczyć do każdej aplikacji od kilku do kilkunastu procent TAX’y (podatek). W Nowym Jorku jest to, jeżeli dobrze pamiętam 7%, czyli kupując aplikację za $0.99 faktycznie płacicie $1.06. Lepiej mają Ci, którzy mieszkają w stanie Oregon ( kod 97045) tam TAX’a wynosi 0%, czyli za aplikację, która kosztuje $0.99 faktycznie płacicie tylko $0.99.
Jeżeli wszystkie dane uzupełniliście prawidłowo (Miejscowość musi się zgadzać z kodem stanowym) ukaże Wam się okno z informacją, iż na wasze konto e-mail została wysłana wiadomość z linkiem weryfikującym Wasze konto.
W momencie, gdy otrzymacie e-mail od Apple należy kliknąć w napis „Veryfi now” i gotowe. Od teraz możecie już używać swojego konta w amerykańskim sklepie AppStore.
*Ważne*
Rejestracja bez podawania adresu konta w US banku przechodzi tylko, jeżeli na samym początku klikniemy pobieranie bezpłatnej aplikacji bez zalogowania się na konto. Jeżeli wykonany to standardowo, czyli po prostu klikniemy zarejestruj się bez próby pobrania bezpłatnej aplikacji może wystąpić problem związany z brakiem możliwości zaznaczenia płatności „none” w takim wypadku musicie przejść cały proces rejestracji jeszcze raz zaczynając od próby pobrania bezpłatnej aplikacji będąc już w US AppStore