
Ekran
Tarcza iHealth Edge jest okrągła, jeżeli interesujecie się urządzeniami tego typu to najlepiej tą tarczę porównać do Moto 360 (tu jest oczywiście mniejsza). Ekran jest dosyć spory, ale przy dokładnym przyjrzeniu się (najlepiej w nocy) widać, że prezentowana treść to prostokąt umieszczony na środku tarczy, więc sam ekran stanowi jakieś 60% całej tarczy.
Na wyświetlaczu są prezentowane 6 (+2 podsumowujące) sekcji w 2 trybach.
Tryb dzienny:
1- Informacje o aktualnej dacie (godzina, dzień oraz miesiąc bez roku). Dzień tygodnia w języku angielskim. Status baterii oraz w przypadku synchronizacji pojawia się ikona Bluetooth. Na zegarku wyświetlany jest zegar zarówno 24, jak i 12 godzinny w zależności, jaką wersję mamy ustawioną na urządzeniu połączonym przez bluetooth. Zauważyłem, że tylko przy ustawieniu 24 godzinnym w aplikacji zapisywane są dane krokomierza z przydziałem na aktualny czas dnia, czego niestety nie będzie, jeżeli ustawicie zegar 12 godzinny. 2- Ilość wykonanych kroków z możliwością ustawienia 2 trybów. W pierwszym mamy pokazaną żabę (chyba wersja dla dziecka) i obok niej ilość kroków, natomiast w drugiej są ślady stóp oraz również ilość wykonanych kroków. 3- Przebyty dystans w zaokrągleniu do 10 metrów. 4- Spalone kalorie (również te bez wysiłku na podstawie wzrostu oraz wagi). 5- Miejsce na podium, czyli zestaw motywacyjny, jak prawie w każdej aplikacji służącej do fitness’u etc. 6- Podsumowanie aktywności, czyli czas / ilość wykonanych kroków / spalone kalorie.Tryb nocny:
1- Na ekranie jest tylko godzina bez daty oraz łóżko (które sygnalizuje aktualny tryb). 2- Czas snu oraz % „dobrego snu”.Krokomierz
Zrobiłem małe porównanie zegarka oraz aplikacji Argus (dosyć sporo baterii zużywa) na iPhone 5, której używałem przez dłuższy czas. Argus nie używa żadnego sensora w telefonie tylko ustala nasze statystyki na podstawie GPS-u. Różnice w poniższych pomiarach są dosyć spore, ale iHealth Edge poprawnie nalicza kroki tylko, gdy zegarek się rusza (ruszamy ręką, gdy chodzimy).
*Pomiary zostały przeprowadzone w domu przy moim normalnym chodzeniu (ręka czasem w kieszeni itp.).*
Pomiar 30 korków ze schodami (Argus jeden schodek liczy, jako 2 korki bo jest to większa aktywność) iHealth Edge 22 korki Argus 38 (schody liczone tu są razy 2) Pomiar na 100 kroków iHealth Edge 73 Argus 119 Pomiar wykonałem w budynku na dystansie 1000 kroków (według Argus’a) również ze schodami iHealth Edge 563 Argus 1000Analiza snu oraz budzenie.
Analiza snu polega na określeniu o jakiej godzinie nasz sen był płytki lub głęboki oraz jaki % snu był tym „dobrym snem”. Brakuje mi opcji budzenia w danym zakresie czasu, gdy nasz sen jest płytki, ale może kolejnej wersji zegarka lub może samej aplikacji będzie taka możliwość.
Bateria
Na jednym ładowaniu urządzenie wytrzymuje ponad 4 dni przy dosyć intensywnym użytkowaniu. Po upływie 96 godzin (pełne 4 dni) jest jeszcze 20% baterii, czyli jest to odpowiedni moment, aby podpiąć urządzenie do ładowania (według informacji od producenta), aby utrzymać żywotność baterii. Jestem pewnie, że przy użytkowaniu jako zegarek (+ czasem zerknięcie na statystyki) można osiągnąć około 120 godzin na jednym ładowaniu. Niestety podczas jazdy samochodem, gdy skręcamy kierownicą to zegarek często się włącza (ekran się świeci, a powinien się świecić tylko, gdy zegarek jest skierowany w stronę twarzy), co znacznie wpływa na czas działania na jednym ładowaniu.Wodoodporność
Przeczytałem kilka recenzji tego urządzenia, jak i również kilka opisów w różnych sklepach (nie tylko w Polsce). Z tego, co się dowiedziałem (z innych światowych recenzji) to urządzenie jest odporne na deszcz, zachlapanie i pot. Sam nie będę tego sprawdzał, natomiast na Polskich stronach (w recenzjach i nawet w kilku sklepach) pojawia się informacja, że urządzenie jest wodoodporne. Niestety jest to błąd tłumaczenie ponieważ na stronie producenta można znaleźć informację tak, jak wcześniej pisałem, że urządzenie jest odporne na deszcz, zachlapanie oraz pot, a nie jest wodoodporne.iHealth aplikacja na iOS’a oraz dane w chmurze
iHealth to aplikacja na iOS’a oraz Android w której mamy wszystkie statystki z urządzeń w tym przypadku ze smart zegarka, który oferuje: krokomierz, przebyty dystans, ilość spalonych kalorii, jak i pomiar snu.


Bluetooth
Połączenie bluetooth jest wymagane w momencie synchronizacji urządzenia z naszym telefonem (i tylko wtedy), gdzie są przechowywane nasze dane dotyczące aktywności oraz snu. Według producenta zegarek jest w stanie zapisać w sobie dane z ostatnich 14 dni (przy dłuższym braku synchronizacji dni są nadpisywane).
Akcesoria dodatkowe
Wraz z urządzeniem dostajemy 4 zmienne paski w kolorach: czarny, szary, pomarańczowy oraz różowy. W zestawie jest również specjalny klips do przyczepienia urządzenia do buta, czy też koszulki. Oprócz tego dla osób które nie chcą pokazywać swojego urządzenia, ale nadal chcą mierzyć ilość kroków oraz dystansy producent dodaje specjalną opaskę przeznaczoną dla osób, które biegają. Do ładowania iHealth Edge producent dostarcza kabel USB z dock’iem do ładowania urządzenia.
Podsumowanie
Bardzo fajny zegarek z super wyglądem i wykonaniem. Do całości brakuje mi jeszcze wcześniej wspomnianego budzenia, gdy sen jest płytki oraz powiadomień z różnego rodzaju aplikacji bezpośrednio z iPhone’a. Za 299 zł nie kupicie lepszego zegarka, a w mojej ocenie z tego przedziału cenowego iHealth Edge będzie najlepszym wyborem. Produkt, który otrzymałem do recenzji możecie kupić na stronie www.ihealthlabs.com.pl